Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203 Jakie uchwyty do szafek kuchenny? Zachowaj estetykę i funkcjonalność kuchni - Front Size

Jakie uchwyty do szafek kuchenny? Zachowaj estetykę i funkcjonalność kuchni

Front Size > Poradnik > Jakie uchwyty do szafek kuchenny? Zachowaj estetykę i funkcjonalność kuchni
Warning: Undefined variable $interiart_sidebar in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 18
Kuchnia

Jakie uchwyty do szafek kuchenny? Zachowaj estetykę i funkcjonalność kuchni

Warning: Undefined variable $interiart_author in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 128 |15 września 2022 Warning: Undefined variable $interiart_category in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 144

Masz już wybrane fronty kuchenne, ale wciąż stoisz przed wyborem uchwytów? Zastanawiasz się, jakie uchwyty do kuchni będą pasować do wystroju pomieszczenia? Nie wiesz, czy podłużne fronty ustawić pionowo czy poziomo i na jakiej wysokości frontu powinny się znaleźć? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości w tym temacie, a także podpowiemy, jak prawidłowo zamontować fronty do szafek kuchennych. Skorzystaj z naszych porad i urządź perfekcyjną pod każdym względem kuchnię.

Jakie uchwyty do szafek kuchennych – ogólne zasady

Diabeł tkwi w szczegółach. To właśnie najdrobniejsze elementy aranżacji kuchni, jakimi są uchwyty do frontów, potrafią sprawić, że Twoja kuchnia będzie zachwycać wszystkich swoim estetycznym ładem lub, pomimo starań, straszyć i doprowadzać do zgrzytania zębami. Tak, właśnie taką moc mają drobne elementy wystroju. Dlatego warto wiedzieć, jakie uchwyty do szafek kuchennych najlepiej sprawdzą się w danej stylistyce aranżacji kuchni.

Jakie uchwyty do kuchni wybrać, aby wszystko współgrało ze sobą w idealnej harmonii, a jednocześnie gwarantowało pełną funkcjonalność mebli kuchennych? Przede wszystkim trzymaj się zasad wybranego stylu. Każda estetyka, jaką stosujemy w swoich wnętrzach rządzi się swoimi prawami – określa paletę barw, linie, kształty i poziom zdobień. Trzymając się tych reguł, na pewno urządzisz perfekcyjną pod każdym względem kuchnię.

Jakie uchwyty do kuchni – zdobione czy minimalistyczne?

Jakie uchwyty do kuchni okażą się odpowiednie pod kątem stylu, w jakim urządzasz to pomieszczenie? Pod względem zdobień musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jak wyglądają meble, i zachować z nimi estetyczną spójność. Co do zasady, im więcej zdobień i kolorów, tym lepszym wyborem okażą się zdobione uchwyty.

Meble kuchenne – jakie uchwyty do kuchni w klasycznej stylistyce?

Frezowane fronty ze zdobieniami, występujące w różnych kolorach, aż proszą się o zestawienie z uchwytami o charakterze ozdobnym, np. metalowymi gałkami, wykończonymi na połysk w srebrnym lub złotym kolorze, a także podłużnymi uchwytami, utrzymanymi w klasycznym wzornictwie. Takie rozwiązania okażą się odpowiednie do kuchni w stylu klasycznym, prowansalskim, rustykalnym, glamour i innych estetykach, w których nie brakuje zdobień. Jeśli zastanawiasz się, jakie uchwyty do kremowych mebli kuchennych, utrzymanych w klasycznej stylistyce, okażą się odpowiednie, to rozwiązaniem są właśnie tego typu uchwyty.

Meble kuchenne – jakie uchwyty do kuchni minimalistycznych?

Zastanawiasz się, jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wpiszą się w ich estetykę? Tutaj również wszystko zależy od poziomu zdobień. Białe meble mogą bowiem występować w bardziej klasycznych modelach, jak również w modnym dzisiaj minimalistycznym designie, charakterystycznym dla stylów nowoczesnego lub skandynawskiego. W tym pierwszym przypadku sięgnij po opisane wyżej ozdobne uchwyty do szafek. Natomiast w minimalizmie lepiej sprawdzą się proste, pozbawione zdobień uchwyty w geometrycznych kształtach. To samo radzimy, jeśli zastanawiasz się, jakie uchwyty do szarych mebli kuchennych zastosować. Ten kolor frontów również często występuje w nowoczesnych stylach, dlatego w wielu przypadkach będą one odpowiednie.

Jakie uchwyty do szafek kuchennych – skorzystaj z naszego poradnika

Styl całej kuchni definiuje oczywiście wybór właściwych, pasujących do wystroju frontów. Dlatego to właśnie od tego elementu zacznij dostosowywanie mebli do aranżacji, a dopiero później zacznij zastanawiać się, jakie uchwyty do szafek kuchennych okażą się odpowiednie. Cenne wskazówki na temat doboru frontów znajdziesz w naszym poradniku: „Jakie fronty do kuchni? Kompleksowy poradnik wyboru frontów kuchennych”.

Meble kuchenne z uchwytami czy bez?

Brak uchwytów w meblach kuchennych nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonalność szafek i szuflad. Wszystko dlatego, że w ofercie Front Size znajdziesz fronty z odpowiednimi żłobieniami u góry lub na dole, które pozwalają swobodnie zamykać i otwierać szafki i szuflady.

Dlatego jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać meble kuchenne z uchwytami czy bez, weź pod uwagę przede wszystkim styl aranżacji kuchni. Trudno wyobrazić klasyczne kuchnie bez uchwytów na frontach, dlatego w takim przypadku zdecydowanie zalecamy wykorzystanie frontów z uchwytami. Jeśli natomiast cenisz sobie minimalizm, możesz wybrać meble kuchenne bez uchwytów, które znakomicie wpisują się w nowoczesne aranżacje.

Uchwyty do szafek kuchennych – pionowo czy poziomo?

Podłużne fronty do mebli kuchennych możesz zamontować w dwojaki sposób – pionowo lub poziomo. Który ze sposobów okaże się wygodniejszy? To zależy.

  • W przypadku szuflad naturalnym układem uchwytów będzie oczywiście orientacja pozioma. Zapewni ona zarówno wygodę podczas otwierania i zamykania szuflad, jak również korzystne wrażenia wizualne.
  • W przypadku pojedynczych szafek możesz także pokusić się o poziomy układ uchwytów, jednak w takiej sytuacji upewnij się, że nie będzie to estetycznie gryzło się z pozostałymi elementami wystroju.
  • Podwójne szafki z drzwiczkami otwierającymi się w przeciwne strony to zdecydowanie argument za pionową orientacją uchwytów. Zapewni ona największą wygodę przy otwieraniu i zamykaniu szafek.

Na jakiej wysokości uchwyty w szafkach kuchennych?

Na jakiej wysokości zamontować uchwyty do szafek kuchennych? Fronty do kuchni IKEA zasłaniają zarówno dolne, jak i górne szafki. Uchwyty zamontuj na takiej wysokości, aby otwieranie i zamykanie szafek było możliwie jak najbardziej wygodne. Dlatego uchwyty na górnych szafkach zamontuj blisko dolnej krawędzi frontów, natomiast na dolnych szafkach trzymaj się blisko górnej krawędzi. Dzięki czemu nie będziesz musieć schylać się nisko, aby otworzyć szafkę.

Aby całość prezentowała się estetycznie, musisz zadbać o to, żeby uchwyty na odpowiadających sobie szafkach znalazły się w takiej samej odległości od krawędzi frontów, zarówno górnych i dolnych, jak i bocznych.

Jak zamontować uchwyty do szafek kuchennych Ikea?

Aby Twoje meble kuchenne były funkcjonalne i prezentowały się nienagannie, musisz zadbać o właściwy montaż uchwytów. Jak zamontować uchwyty do szafek kuchennych IKEA? Nie jest to trudne, wystarczy postępować z następującymi krokami.

  • Ustal, w którym miejscu mają znaleźć się uchwyty. Wykorzystaj do tego poziomicę laserową lub szablon do nawierceń pod uchwyty.
  • Zaznacz ołówkiem miejsca, w którym należy wykonać otwory.
  • Za pomocą wiertarki lub wiertarko-wkrętarki wykonaj otwory, dobierając średnicę wiertła do średnicy otworu na wkręty w uchwytach.
  • Za pomocą wkrętarki lub śrubokręta przykręć uchwyty przy użyciu wkrętów.

Jakie uchwyty do mebli kuchennych? Podsumowanie

Uchwyty do mebli kuchennych to detal, który zdecyduje o tym, jak finalnie będzie prezentować się Twoja kuchnia. Nasza oferta frontów i uchwytów, a także sprawdzone porady, którymi dzielimy się na blogu, pozwolą Ci zaaranżować to pomieszczenie według swoich wyobrażeń. Szukasz ciekawych inspiracji? Zapraszamy do lektury naszego wpisu „Wymiana frontów w szafkach kuchennych IKEA – sposób na wymarzoną kuchnię”, dzięki któremu przekonasz się, jak szerokie możliwości dają Ci fronty kuchenne IKEA.

Udostępnij:
Warning: Undefined variable $interiart_infoAuthor in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 209