Jak dbać o lakierowane fronty kuchenne?

Front Size > Poradnik > Jak dbać o lakierowane fronty kuchenne?
Warning: Undefined variable $interiart_sidebar in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 18

Jak dbać o lakierowane fronty kuchenne?

Warning: Undefined variable $interiart_author in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 128 |30 czerwca 2022 Warning: Undefined variable $interiart_category in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 144

Utrzymane w czystości i połysku lakierowane fronty kuchenne będą prawdziwą wizytówką Twojej kuchni, podkreślając Twój dobry gust i styl oraz wyznaczając  standardy luksusu i nowoczesności. Jednak żeby tak było, musisz je regularnie pielęgnować, nie dopuszczając do poważniejszych zabrudzeń lub innych uszkodzeń. Dowiedz się, czym czyścić fronty lakierowane w kuchni, aby przez długi czas cieszyć się ich nienagannym wyglądem i perfekcyjną jakością.

Jak wyczyścić fronty do szafek kuchennych po zdjęciu folii?

O pierwszym myciu lakierowanych frontów do mebli kuchennych pomyślisz zapewne tuż po zdjęciu folii. Musisz jednak wiedzieć, że przede wszystkim folia powinna zostać zdjęta dopiero po całkowitym montażu i osadzeniu mebli, najlepiej po całkowitym zakończeniu remontu i uprzątnięciu mieszkania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ świeżo odsłoniętej powierzchni lakierowanych mebli przez około dwie doby nie wolno dotykać, myć ani polerować, aby mogła się ona utwardzić za sprawą promieni UV.

Przez kolejne trzydzieści dni nie należy stosować żadnych czyszczących detergentów. Ewentualne zabrudzenia usuwamy poprzez delikatne pocieranie miękką ściereczką z mikrofibry.

Czym czyścić fronty lakierowane?

Po trzydziestu dniach od usunięcia folii z frontów kuchennych możesz zacząć czyścić je z większym poczuciem bezpieczeństwa niż przez pierwszy miesiąc. W tym czasie lakier powinien się już utwardzić, co znacznie ułatwia usuwanie zabrudzeń.

Niemniej jednak musisz wciąż pamiętać o tym, że lakierowane fronty kuchenne wymagają szczególnej troski. Dla utrzymania najlepszego efektu staraj się nie dopuścić do zaschnięcia zabrudzeń. Świeże zanieczyszczenia z lakierowanego frontu bez problemu wyczyścisz lekko nawilżoną ściereczką z mikrofibry. Jeśli zabrudzenia zdążą już zaschnąć, możesz użyć delikatnego detergentu lub domowej mieszanki sody z octem.

Najgorszym, co możesz zrobić swoim meblom, jest wyczyszczenie ich przy życiu detergentu zawierającego granulki usuwające brud. Już po pierwszym czyszczeniu na powierzchni lakieru zobaczysz rysy, które szczególnie widoczne będą w słońcu.

Czego unikać przy czyszczeniu frontów kuchennych?

Jeśli chcesz cieszyć się nienagannym wyglądem i perfekcyjną jakością frontów kuchennych, musisz uważać, aby podczas czyszczenia nie używać materiałów i substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich stan. Unikaj:

  • ostrych gąbek i twardych ścierek;
  • nabłyszczaczy do mebli;
  • olejków pielęgnacyjnych;
  • mleczka czyszczącego.

Bardzo ważne jest również to, aby w czasie czyszczenia lakierowanych frontów kuchennych nie używać zbyt dużej ilości wody.

Sprawdź naszą ofertę

Ciesz się idealnymi frontami w swojej kuchni

Wystarczy trzymać się tych kilku prostych zasad, aby fronty mebli kuchennych przez długie lata zachowały jakość i atrakcyjny wygląd. Wiedząc, jak je czyścić, nie popełnisz błędu, przez który mogłyby stracić na jakości.

Udostępnij:
Warning: Undefined variable $interiart_infoAuthor in /usr/home/MyLogin/domains/frontsize.pl/public_html/wp-content/themes/interiart-child/single.php on line 209